Matrix Micro-Coatings ile Seramik Kaplama

Seramik Kaplamada Son Teknoloji Matrix Micro Coatings

Matrix Micro-Coatings – Film and Foil seramik kaplama sistemleri eşsiz formülasyonlu içerikleri sayesinde dayanıklılığı, sağladığı yüksek derecedeki parlaklığı ve kolay temizlenmesi ile tartışmasız dünyadaki   en gelişmiş boya korumadır. Film&Foil seramik kaplama uygulamalarında Matrix Micro-Coatings seramik içerikli ileri teknolojili modifiye reçine formulasyonları ile aracınızın boyasını tüm dış etkenlere karşı korur.

Tamamen USA orijinli Matrix Micro-Coatings, mevcut formulasyonlarını zaman içinde innovatif yeni katkı maddeleri ile de Film and Foil ile sıkı işbirliği sayesinde sürekli geliştirmekte, yenilemektedir. Bu yenilikçi yaklaşım
ile Film and Foil sektörün lider seramik kaplama uygulayıcısı olma konumuna emin adımlar ile ilerlemektedir.

Piyasadaki diğer kalıcı boya koruma sistemleri ile olan yapısal en önemli farkı, ürünün ileri nanoteknoloji ve polimer biliminden faydalanılarak araç yüzeyi ile oluşturabildiği atom paylaşımlı moleküler bağ olan çapraz kovalent bağıdır. Bu eşsiz formulü sayesinde Matrix Micro-Coatings piyasadaki diğer seramik kaplama ürünlerinden ayrışmaktadır.

Modifiye reçine ve nanopartiküller ile moleküler seviyede oluşan bu üç boyutlu polimerik matrix seramik kaplama bozulmaz, yüzeyden asla ayrılmaz. Aracın boyasını asidik, bazik her türlü “çevresel aşındırıcı“ ataklarına, ultraviyoleye ve oksidasyona karşı kalıcı bir şekilde izole eder, ileri dönemlerde tekrarlanan boya koruma uygulamalarına gerek bırakmaz, kolayca temizlenmesine olanak verir. Oluşturduğu araç yüzeyi parlaklığını sabitler.

Aynı amaca hizmet eden daha kısıtlı performanslı sıradan nano teknolojili seramik kaplamalar , modifiye silikon, pleksi cam ve PTFE içerikliler vs. en fazla  iyonik ve statik yük etkileşiminden oluşan elektromanyetik bağ ile yüzeye tutunabildiklerinden normal araç kullanım koşullarında ve sıradan deterjanlarla bile zamanla yüzeyden akıp giderler.

Salt seramik kaplama içerikli inorganik yapıdaki diğer tip ürünler genellikle tuz ve silikattan oluşan kristalin yapıda olup iyonik bağ gücü ile kristalleşerek araç yüzeyine tutunabilirler. Bu bağın gücü de maalesef kaplamanın çevresel etkenlerle tekrar kristalleşip kısa sürede dökülmesine engel teşkil etmeyecek kadar zayıftır.

Araç sahiplerinin sertlik derecesi ile olan sorgulamalarına gelince de, yanıltıcı olmamak adına 9H olarak tanımlanırken Mohs skalası ile elmastan bir derece yumuşak olan mineral sertliği algısının oluşmaması gerektiğinden;  Mohs skalasında 1,5-2 ’ye denk düşen 9H kurşun kalem sertliği” ifadesini Matrix Micro-Coatings polimerik seramik kaplama nano teknolojili boya koruma için rahatlıkla teyid edebiliriz. Bir seramik kaplama genelde yine bu seviyede (kalem sertliği 9H) olan boya sertliklerine ne kadar uyum sağlayıp birlikte esneyebilirse,  o derece yüzeyde tutunma süresi artar.

Tersi durumda ise yüzeyde boyaya göre daha az esneyebilecek bu yüksek SiO2 (cam hammaddesi) içerikli modifikasyonsuz, ilkel yapıdaki sert reçineler, şüphesiz araç yüzeyinde pek kısa ömürlü olacaklardır.

Bir başka paylaşımımızda seramik kaplama ile ilgili bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Matrix Micro Coatings Seramik Kaplama
Matrix Micro Coatings Seramik Kaplama

Matrix Micro-Coatings Seramik Kaplama Ürünleri

FILM and FOIL